Reikalavimai maketams

Kaip paruošti ir pateikti maketą spaudai:

Maketus galima daryti įvairiomis grafikos programomis (populiariausios CorelDraw, Photoshop, Illustrator ir t.t), svarbiausia laikytis pagrindinių maketų darymo taisyklių ir reikalavimų:

1. Maketo spalvos turi būti iš CMYK spalvų skalės (Tačiau šį spalvingumą palaiko tik profesionalios grafikos programos, kitos dažniausiai naudoja RGB spalvingumą, skirtą atvaizduoti vaizdą monitoriuje. Monitoriai gali atvaizduoti daugiau spalvu, nei gali atspausdinti spausdintuvai, todėl atspausdintas CMYK vaizdas gali neatitikti monitoriuje matomo RGB vaizdo)

2. Visos taškinės grafikos iliustracijos privalo būti 300 DPI rezoliucijos (Dažnai rastrinės programos kaip ir Photoshop standartiškai naudoja 72 DPI rezoliuciją, kurios spaudai nepakanka, reikia nusistatyti 300 DPI rezoliuciją prieš pradedant maketuoti)

3. Svarbių elementų (tekstas, logotipai) nedėkite arčiau kaip 2-3 mm nuo leidinio apipjovimo kraštų, dėl pjovimo paklaidos arti krašto esantys svarbūs objektai gali nusipjauti.

4. Maketuojant puslapio formatas turi tiksliai atitikti apipjautą leidinio formatą. Už apipjauto leidinio formato turi būti nuo 2 mm užleidimai iš visų keturių maketo pusių, taip vadinamos spaudos užlaidos (PVZ. Maketas A6 formato po apipjovimo turi būti 148x105mm, tačiau maketas su užlaidomis turi būti 152x109mm). Užlaidos yra fonos dalis kuri nusipjaus spaudos pjovimo metu, nes spausdinama praprastai A3 formatu ir pjaustoma į mažensius formatus, taigi kad pjaustant dėl pjovimo paklaidos, kuri yra leidžiama 1-2 milimetrai, yra reikalingos spaudos užlaidos, kad pjūvis eitų per foną ir neliktų baltų kraštų. tačiau reikia nepamiršti kad svarbių opbjektų negalia dėti ir labai arti prie pjovimo vietos, tam kad pjaustant jie nebūtų nupjauti ne vietoje.

5. Maketai turi būti pateikti TIFF formatu, CMYK spalvų skalėje, 300 dpi rezoliucijos su 2mm uzlaidomis. Galima pateikti ir PDF formatu, tačiau tokiu atveju visi tekstai turi būti konvertuoti į kreives , CorelDraw programoje – Convert to curves, Illustrator – Create oulines, Photoshop – rasterize layer)

Maketus reikia atsiųsti el. paštu info@sirma.lt , persiųsti per Skype programą arba įkelti į mūsų FTP serverį (prisijungimo duomenis gausite susisiekę su mumis telefonu arba el. paštu). Rekomenduojame naudotis ir failų perkėlimo tinklapiu internete www.wetransfer.com, kurio pagalba taip pat galite persiųsti failus.